cercador

Agenda

Dimecres, 18 de Gener de 2017

Calendari Agenda: Gener de 2017
Setmanes Dl Dt Dc Dj Dv Ds Dg
Setmana 12627282930311
Setmana 22345678
Setmana 39101112131415
Setmana 416171819202122
Setmana 523242526272829
Setmana 6303112345

ENQUESTA

Amb l'any nou, has fet algun propòsit nou i l'has començat a posar en pràctica?

Actualitat

Més noticies

“Los Supermanes sin capa”, guanyadors de la VIII Copa Familiar de relleusEsports  17/01/2017

“Los Supermanes sin capa”, guanyadors de la VIII Copa Familiar de relleus

Hi van participar 16 equips

17/1/2017. Després del bany de Sant Sebastià, la piscina coberta del CEM va ser l’escenari de la vuitena edició de la Copa Familiar de Sant Sebastià organitzada pel Club Natació...


Raul Montilla presentarà “Vallarana” per Sant SebastiàLiteratura  17/01/2017

Raul Montilla presentarà “Vallarana” per Sant Sebastià

Premi de novel·la juvenil CEPA

17/01/2017. El periodista i escriptor Raúl Montilla, veí de Vallirana, presentarà el divendres 20 de gener amb motiu de la diada de Sant Sebastià la seva darrera creació...


Les parelles lingüístiques, ara també en format virtualCatalà  17/01/2016

Les parelles lingüístiques, ara també en format virtual

Es podrà fer el Voluntariat per la Llengua per videoconferència

17/01/2017. A Vallirana ja fa anys que des del Consorci per a la Normalització Lingüística s’organitzen les parelles lingüístiques amb molt d’èxit. Ara s’amplia la possibilitat...


Pol Martínez i Gina Tutusaus, guanyadors del Bany de Sant Sebastià 2017Esports  16/01/2017

Pol Martínez i Gina Tutusaus, guanyadors del Bany de Sant Sebastià 2017

L’aigua de la piscina exterior estava a 5 graus

16/01/2017. El Club Natació Vallirana va donar el tret de sortida al programa de Sant Sebastià 2017 amb una activitat apta només per a valents: el Bany de Sant Sebastià.Una tradició...


Consells davant la previsió de descens de temperaturaMedi Naural  16/01/2017

Consells davant la previsió de descens de temperatura

Tant pel fred com per possibles glaçades

16/01/2017. Es preveu que les temperatures baixin en les properes hores, especialment entre dimarts i dimecres, i que en el cas de Vallirana aquestes arribin a valors negatius en horaris...


Exposició i presentació del nou vestit dels Diables BanyutsSant Sebastià  16/01/2017

Exposició i presentació del nou vestit dels Diables Banyuts

Divendres 20, a les 19 h

16/01/2017. Els Diables Banyuts de Vallirana presentaran divendres 20, diada de Sant Sebastià, a les 19 h, a la Masia Molí de Can Batlle, el nou vestit de la colla en l’acte...


Tractament de la vegetació a diversos trams de les rieresMedi Ambient  13/01/2016

Tractament de la vegetació a diversos trams de les rieres

A partir de dilluns 16 a les lleres de les rieres de Campderrós i de Vallirana

13/01/2017. Dilluns 16 està previst l’inici de les feines de tractament de la vegetació de diversos trams de les lleres de les rieres de Vallirana i de Campderrós. Es preveu que les...


Pedalada Familiar de Sant SebastiàFestes  12/01/2017

Pedalada Familiar de Sant Sebastià

Inscripcions prèvies

12/01/2016. Els actes de Sant Sebastià inclouen aquest any la primera edició de la Pedalada Familiar sota l’organització del CC Pinxo Vallirana. Serà diumenge 22 al matí. A partir de...


Com som com a pares?Entitats  12/01/2017

Com som com a pares?

Xerrada dijous 19

12/01/2017. L’entitat A Prop Teu organitza amb motiu de les festes de Sant Sebastià una xerrada sota el títol “Com sóc pare”, que versarà sobre la figura dels pares en la relació...


Tret de sortida del programa de Sant SebastiàFestes  11/01/2017

Tret de sortida del programa de Sant Sebastià

Diumenge, activitats organitzades pel Club Natació Vallirana

11/01/2016. Diumenge a les deu del matí s’inicien les activitats del programa de Festa Major amb el tradicional Bany de Sant Sebastià i la VIII Copa Familiar, organitzades pel Club...


Teatre de Sant Sebastià: Sopar de NadalEntitats  11/01/2017

Teatre de Sant Sebastià: Sopar de Nadal

Venda anticipada d’entrades des de dissabte 14

11/01/2017. El teatre acudirà fidel a la seva cita de Sant Sebastià i, en aquesta ocasió, ho farà amb una comèdia de Carles Cabilla Roca: Sopar de Nadal. Una proposta d’embolics i...


Inscripcions dels cursos i tallers de l’Agenda Jove 2017Joventut  10/01/2017

Inscripcions dels cursos i tallers de l’Agenda Jove 2017

El 16 i el 23 de gener

10/01/2016. Durant aquests dies s’està fent el repartiment de l’Agenda Jove del primer trimestre de 2017 on, una vegada més, hi ha activitats destinades a joves d’entre 12 i 35...


XVII Curs d’Iniciació a l’EspeleologiaEntitats  10/01/2017

XVII Curs d’Iniciació a l’Espeleologia

Inici del curs: 7 de febrer

10/01/2017. La Secció Espeleològica Ordal del Centre Excursionista de Vallirana (CEV) organitza el XVII Curs d’Iniciació a l’Espeleologia, que engegarà el 7 de febrer. Els...


Màgia i il·lusió a la Cavalcada de Reis09/01/2017

Màgia i il·lusió a la Cavalcada de Reis

Podeu veure el vídeo a Vallirana TV

9/1/2017. Un any més, els reis Melcior, Gaspar i Baltasar van arribar a Vallirana per portar màgia i il·lusió a tots els nens i nenes del municipi. Encapçalada per l’estrella que els...


Apunta’t a les activitats de Joventut de Sant SebastiàFestes  09/01/2017

Apunta’t a les activitats de Joventut de Sant Sebastià

Campionat Play, exhibició i competició BMX, skate i scooter, i Bubble Football

09/01/2017. Entre les diverses activitats de Sant Sebastià 2017, que s’inicien ja el proper diumenge 15, n’hi ha diverses d’organitzades per la Regidoria de Joventut, a les quals cal...


Idiomes ES |  EN |  FR 

Cercador de Paraules

Falten

10 Dies

QUEDEN D'ACTIVITATS DE SANT SEBASTIÀ 2017

Carrerer

Guia urbana de Vallirana Anar a la pàgina del carrerer de Vallirana

Enllaços d'interes

Destaquem