cercador

Agenda

Dilluns, 23 de Abril de 2018

Calendari Agenda: Abril de 2018
Setmanes Dl Dt Dc Dj Dv Ds Dg
Setmana 12627282930311
Setmana 22345678
Setmana 39101112131415
Setmana 416171819202122
Setmana 523242526272829
Setmana 630123456

ENQUESTA

Fins al 14 de maig es poden presentar propostes als pressupostos participatius 2018. Hi aportaràs propostes?

Actualitat

Més noticies

Zumba intergeneracional, dimecres al PoliesportiuJornades Intergeneracionals  23/04/2018

Zumba intergeneracional, dimecres al Poliesportiu

A partir de les 18.30 h

23/04/2018. Les jornades intergeneracionals continuen després d’un intens cap de setmana amb activitats aquesta setmana com la Master Class de Zumba Intergeneracional, que es farà al...


Cap de setmana intergeneracional molt intensJornades Intergeneracionals  23/04/2018

Cap de setmana intergeneracional molt intens

Tarda de jocs, taller de pressupostos participatius, concert de primavera, Festa Holi i plantada intergeneracional d’arbres

23/04/2018. Les VIII Jornades Intergeneracionals de Vallirana han tingut un inici molt intens aquest cap de setmana amb 5 activitats repartides entre divendres i dissabte. Divendres amb la...


La Comissió de la Variant insisteix en la seva reclamació del desviament de camions cap a l’AP-7Variant  20/04/2018

La Comissió de la Variant insisteix en la seva reclamació del desviament de camions cap a l’AP-7

L’increment de trànsit i la manca d’una data de finalització de les obres, preocupació pel risc d’accidents

20/04/2018. La Comissió de Treball per la Variant de Vallirana es va reunir ahir per comentar les darreres informacions i va expressar la seva preocupació davant l’increment de trànsit...


Benet Vicente, tota una vida sobre rodesEsports  20/04/2018

Benet Vicente, tota una vida sobre rodes

Exposició sobre la llarga trajectòria ciclista del valliranenc

20/04/2018. Divendres 27,a les 20 h, s’inaugurarà una exposició que repassarà la llarga i exitosa trajectòria de Benet Vicente damunt la bicicleta. Una història que té el seu inici...


Activa’t!!! Taller i activitat física, divendres 27Esports  20/04/2018

Activa’t!!! Taller i activitat física, divendres 27

En horari de matí per a majors de 60 anys i de tarda per a joves

20/04/2018. L’Ajuntament de Vallirana, el CAP de Vallirana i el CEM Vallirana organitzen per al 27 d’abril un taller d’alimentació saludable i una activitat física sota el nom...


Prova d’accés gratuït al Club Natació ValliranaEsports  20/04/2018

Prova d’accés gratuït al Club Natació Vallirana

Durant el proper maig

20/04/2018. El Club Natació Vallirana obre les portes perquè tothom que ho vulgui pugui fer la prova d’accés a l’entitat de forma gratuïta durant el mes de maig. Es tracta de...


Els pressupostos participatius, també per al joventParticipació  19/04/2018

Els pressupostos participatius, també per al jovent

Es va fer una xerrada informativa als alumnes de batxillerat de l’INS Vall d’Arús

19/04/2018. Ja que l’edat mínima per participar en el procés de Pressupostos Participatius és de 16 anys, ahir es va fer una xerrada informativa a l’INS Vall d’Arús a tot...


I Plantada Intergeneracional d’ArbresJornades Intergeneracionals  19/04/2018

I Plantada Intergeneracional d’Arbres

Diumenge 22, per a nets i avis

19/04/2018. Dins els actes de les Jornades Intergeneracionals s’ha inclòs una novetat. La 1a Plantada Intergeneracional d’Arbres pensada per a avis i nets, en un acte a favor del Medi...


Es torna a suspendre el servei de renovació i/o expedició del DNI a ValliranaServeis  19/04/2018

Es torna a suspendre el servei de renovació i/o expedició del DNI a Vallirana

Així ho ha comunicat la Policia Nacional

18/04/2018. Tot i que aquest mes d’abril es va reprendre el servei que la Policia Nacional donava a Vallirana per a l’expedició i/o renovació del Document Nacional d’Identitat...


Es renova l’acord amb Unió de Botiguers per a ajuts d’urgència social d’alimentació i higieneServeis Socials  19/04/2018

Es renova l’acord amb Unió de Botiguers per a ajuts d’urgència social d’alimentació i higiene

L’Ajuntament adquireix 200 targetes de compra per un valor total de 20.000 € que es destinaran a 200 famílies en situació de greu necessitat

19/04/2018. L’Ajuntament de Vallirana i la Unió de Botiguers de Vallirana van signar un any més l’acord per l’adquisició per part de l’ens municipal de 200 targetes de compra amb...


Sortida de primavera dels infants de la TalaiaEnsenyament  19/04/2018

Sortida de primavera dels infants de la Talaia

Per passejar i alhora conèixer algunes plantes i flors

19/04/2018. Els infants de 2-3 anys de l’Escola Bressol Municipal La Talaia van fer ahir una sortida de primavera que els va portar per camins saludables fins arribar a la Floristeria...


Fira de Sant Jordi 2018Festes  18/04/2018

Fira de Sant Jordi 2018

Dilluns 23 amb paradetes i activitats esportives i culturals

18/04/2018. Dilluns 23 d’abril és Sant Jordi i l’Ajuntament organitza un any més la Fira de Sant Jordi a l’entorn de la Masia Molí de Can Batlle amb paradetes de roses, llibres i...


Llistat provisional de les borses de treball dels Plans d’Ocupació de l’Ajuntament 2018Ocupació  17/04/2018

Llistat provisional de les borses de treball dels Plans d’Ocupació de l’Ajuntament 2018

Per a la contractació de personal laboral temporal

17/04/2018. Ja es pot consultar el llistat provisional del procés de selecció de les borses de treball per a la contractació de personal laboral temporal, dins dels plans d’ocupació...


Festival de colors: arriba la 3a Festa HoliJornades Intergeneracionals  17/04/2018

Festival de colors: arriba la 3a Festa Holi

Aquest dissabte 21, a les 17 h

17/04/2018. El 3r festival de colors de Vallirana, la Festa Holi, arriba aquest dissabte 21 a les 5 de la tarda al Parc Central amb l’espectacle Holi Dolly que inclou animació, jocs i...


Ja es pot veure el Ple del 12 d’abrilMunicipal  17/04/2018

Ja es pot veure el Ple del 12 d’abril

Al canal de Youtube: “Plens municipals Ajuntament de Vallirana”

17/04/2018. Des d’avui ja es poden veure tots els punts del Ple ordinari que es va fer a l’Ajuntament de Vallirana dijous 12 d’abril, en què es van aprovar un total de 15 punts, ja...


Idiomes ES |  EN |  FR 

Cercador de Paraules

Queden

21 Dies

per fer propostes als
PRESSUPOSTOS PARTICIPATIUS

Carrerer

Guia urbana de Vallirana Anar a la pàgina del carrerer de Vallirana

Enllaços d'interes

Destaquem